امروز: سه شنبه 02 خرداد 1396 برابر با 23 می 2017

بررسی آسیب های اجتماعی می تواند یکی از موضوعات

دکتر میرزاده در جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد

 جلسه شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی عصر روز گذشته با حضور دکتر میرزاده و سایر اعضا برگزار و در آن پیرامون موضوعاتی مانند اجرای موسیقی فاخر در دانشگاه ها و اجرای طرح آسیب شناسی دانشجویان بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید مبعث و اعیاد شعبانیه گفت: عید مبعث بزرگترین حادثه تاریخ بشریت به شمار می رود، حضرت محمد(ص) در زمانی به پیامبری برانگیخته شد که جامعه آن دوران گرفتار مشکلات اخلاقی بسیاری بود، به نظر می رسد ریشه بسیاری از مشکلات جامعه ما نیز مسائل اخلاقی است که باید برای حل آن تدابیر صحیحی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه جزو سالمترین نهادهای جامعه به شمار می رود، گفت: عنصر استاد و دانشجو دارای نهادی پاک هستند، با این وجود دانشگاه ها نیز متاثر از همین جامعه است و درگیر برخی ناهنجاری هاست.

دکتر میرزاده با اشاره به برخی مشکلات جامعه مانند حاشیه نشینی، بالا رفتن آمار بیکاری جوانان، افزایش خانوارهای بی سرپرست و ... گفت: تمامی این مشکلات ناشی از سیاست های اقتصادی نادرست گذشته به شمار می رود و دولت کنونی وارث این وضعیت است به همین خاطر هر اقدامی که در راستای اصلاح وضعیت اخلاقی جامعه صورت گیرد می تواند موثر واقع شود.

وی با اشاره به اجرای طرح بررسی آسیب های اجتماعی در میان دانشجویان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خود را نسبت به حل مشکلات جامعه مسئول می داند البته نکته دیگر این است که نمی توان تمامی نارسایی ها را ناشی از سو مدیریت مسئولان جامعه دانست، بخشی از مشکلات ناشی از تاثیر فرهنگ بیگانه در جامعه است. به همین خاطر باید در اجرای این طرح تهاجم فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: فرهنگ و علم و اندوزی یکی از عوامل بازدارنده آسیب های اجتماعی به شمار می رود، به همین سبب باید از مشارکت فکری اساتید نیز در اجرای این طرح بهره برد.

495 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در رویدادهای دانشگاه»
کد خبر: 251

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی