امروز: سه شنبه 02 خرداد 1396 برابر با 23 می 2017

در پی تقدیر 83درصد از نمایندگان مجلس از دانشگاه آزاد اسلامی؛

دکتر میرزاده از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی نامه ای به دکتر علی لاریجانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که از توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کرده بودند، قدردانی کرد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای علی لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

این دومین باری است که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در جهت توسعه عادلانه تحصیلات تکمیلی و امر بومی گزینی دانشجویان حمایت و قدردانی می کنند. نامه بیش از 240 نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در حمایت از برنامه های توسعه علمی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نشان دهنده همدلی و همزبانی اکثریت مجلس با این دانشگاه است که علیرغم اختلاف سلایق درخصوص امر توسعه علمی و فناوری ایران و دستیابی به اهداف بلند سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در زمینه علم و فناوری نظر یکسان دارند و این خود ارزش و جلوه این اقدام را زیبا و شایسته و صدچندان می کند.

تأکید مجدد نمایندگان محترم در دوره دوساله مدیریت به این امر بسیار مهم که هماهنگ با فرآیند حفظ روند شتاب رشد علمی کشور و زمینه ساز اقتصاد دانش بنیان و اجرای اقتصاد مقاومتی است و از خروج تعداد زیادی از نخبگان و ژن های باهوش کشور و میلیون ها دلار ارز جلوگیری می کند، مایه امیدواری و دلگرمی جامعه علمی کشور است.

اینجانب از طرف خود و همکارانم ضمن تقدیر و تشکر از حسن نظر و توجه 83درصد از مجموع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، تعهد می کنیم که با جدیت و قاطعیت برای توسعه تحصیلات تکمیلی که یک تقاضای بالای اجتماعی و مورد تأکید مقام معظم رهبری است، با استناد به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع ماده واحده قانون تأیید رشته های دانشگاه آزاد اسلامی و با حفظ استانداردهای علمی، نهایت کوشش را به عمل آوریم تا به سیل مشتاقان تحصیلات عالی در کشور پاسخی درخور توجه داده تا ناهنجاری های اجتماعی ناشی از مهاجرت تحصیلی کاهش یافته، رضایتمندی داوطلبان و خانواده های آنان افزایش یابد و مشارکت ایران در تولید جهانی علم و فرآیند تبدیل علم به ثروت فراهم شود.

مسلماً اجرای این طرح بزرگ توسعه علمی و فناوری نه تنها بار مالی بزرگی را از عهده دولت بر می دارد، بلکه باعث توسعه فرهنگی جامعه در بستری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور خواهد شد. در سند آمایش دانشگاه آزاد اسلامی که اخیراً تقدیم شورای عالی انقلاب فرهنگی شده است، امر توسعه تحصیلات تکمیلی با نگاه به آمایش سرزمین در استان های مختلف کشور با عنایت به دستور و نظر رئیس محترم هیأت امنا و هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی دیده شده است که حاصل آن توسعه عدالت آموزشی و بومی گزینی در همه استان هاست.

امید است مسئولان محترم آموزش عالی کشور با تداوم همکاری های خود با این دانشگاه موجبات تحقق خواسته نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را بیش از پیش فراهم کنند.

حمید میرزاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی


.

1312 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در رویدادهای خبری»
کد خبر: 225

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی